Kent yaşamının vazgeçilmez öğelerinden biri olan ticari taksiler, dünya açık hava reklâmcılığında yerini onlarca yıl önce almıştır.

Diğer mobil mecralara nazaran, yolcu profili açısından üstün olan taksiler, reklam verene daha geniş bir erişim olanağı sağlar. İze Reklam tüm ticari taksiler içinde, sadece durak taksileriyle çalışarak, müşterilerine bölge seçme avantajı sağlar.Bunun amacı, hem 24 saat çalışan taksilerden oluşmasını, hem de oto kontrol sistemini sağlamaktır. Oto kontrol sistemi hem servis ekiplerimizce hem de durak başkanları ile yapılmaktadır.

Bir taksi bir günde en az 25-30 sefer yapar. Bu seferler boyunca yaklaşık 400-450 kmyol kat eder. Bir taksinin günde ortalama 25 yolcu taşıdığı baz alınırsa bu rakam bir ayda 750, altı ayda 4.500, bir yılda minimum 9.000 yolcuya ulaşmaktadır. Kat ettiği yol ise ayda12.000 km, altı ayda72.000 km, bir yılda minimum 144.000’km’dir. Yani bir yılda bir taksi dünyayı bir uçtan diğer bir uca dört kez dolaşır.

Türkiye’de henüz Taksi reklamcılığı ile ilgili bir araştırma yapılmamıştır. Fakat New York’ta yapılan bir araştırmada yalnızca yayaların sayılmasına rağmen günde taksi reklamını 40.000 kişinin gördüğü saptanmıştır. New York’ta  halkın çoğu metro istasyonları ile seyahat ettiği için bu rakamın İstanbul için çok daha fazla olduğunu tahmin ediyoruz.

Müşterilerimiz Türkiye’nin tüm il ( İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Samsun, Antalya, Konya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Trabzon,Adana…) ve hedef kitlelerine uygun semtlerden taksi seçme imkanına sahiptir. Özel bölge uygulamaları taksi reklamları müşterilerimize sunduğumuz başka bir seçenektir bu bölgelerle taksi reklamlarınız ile nokta vuruşu yapabilirsiniz. Özel Bölge Uygulamalarımız: Alışveriş Merkezleri Taksi Reklamları, Beş Yıldızlı Otel Taksi Reklamları, Üniversite Taksi Reklamları, Hastane Taksi Reklamları vb uygulamalardır.

Taksi reklamlarınızı desteklemek için taksinin iç mekanları da kullanılabilir ve taksi içinde broşür, indirim kuponu vb dağıtımı yapılabildiği gibi taksi duraklarında da çeşitli event ler yapılabilmektedir.

Şartlar: Taksi reklamlarımız 1, 3, 6 ve 12 aydan oluşur.

Taksi Reklam Dış Mekan Kaplama: Dış yüzey kaplamalarda folyo araca tam, parçalı ve decupe olarak kaplandığı gibi, reflektörlü folyo ile de uygulamalar yapılabilmektedir. Folyonun özelliği 3M dış mekan folyodur. Cam alanlara cam grafiği folyosu owv (One Way Vision) kullanılmaktadır. Dijital print baskı 1 ve 3 sene garantilidir. Baskı Makine özelliği Vutek Vu II 3360 – 4, 6 ve 8 renk – 720 dpi çözünürlük.

Taksi üzeri reklam panoları; gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan reklam panolarını içermektedir.

Genişliği 1m Yüksekliği 40cm dir. Teknik Özellikler: Taksi reklamın tasarımı rüzgar türbülansı hesaplanarak çizilmiştir. Dış yüzey reklam malzemesi 3M dış yüzey folyo dijital print baskıdır. Elektrik tesisatı 4 adet soket ampulden oluşur.

Mecra Detay Bilgileri

– Bir taksi günde ortalama 30 sefer yapar.
– Günlük ortalama 400-450 KMyol kat eder.
– Günlük ortalama 30-50 yolcu taşır.
– Durak (bölge) seçeneği imkanı sağlar.
– Edirne’den, Kars’a tüm Türkiye’de geniş bir lokasyon.
– Taksilerde gece ışıklı Taksi Top, 3 boyutlu ürün dummy’leride taksi tavlarına uygulanabilmektedir.
– Taksiler parçalı (kısmen), decupe ya da tam kaplama (tamamı) olarak giydirilebilir.
– Araç İçi broşür, indirim kuponu, koltuk başlığı ve benzeri iç mekan uygulamaları yapılabilmektedir.
– Yönetmelik en az 30 araç kiralanabilir.
– Özel Bölge Uygulamaları Taksi Reklamları yapılabilir.
– Araç cinsi belirleyebilirsiniz; Doblo, albea vb

MECRA AVANTAJLARI

Butiktir
Her bir araç farklı tasarımlarla süslenebilir, aynı kuruma bağlı farklı markalar içinde kullanım özgürlüğü sağlar. (20 araçlık filo 5 markaya bölünebilir)

Yakındır
Sadece dışarıdan değil, mecrayı aktif kullanan milyonlarca yolcu ile yakın temas sağlar.

İnteraktiftir
Sadece dışı değil içi de projeye göre özgürce giydirilebilir.

Çok yönlüdür
Kısa dönemler için, sadece araç arkaları komple giydirilebilir.

Janjanlıdır
Reflektör’lü folyo uygulamaları ile gece görüşlerinde üstünlük sağlar.

Hareketlidir
Sabit reklam panolarının aksine her an her yerde olabilen hareketli reklam alanlarıdır.

Uygulama Seçenekleri;

Taksi Reklam Folyo Uygulama: Albea ve benzeri araçlara folyo ile giydirilerek yapılan uygulamalardır. Folyo araca tam, parçalı ve decupe olarak kaplandığı gibi, reflektörlü folyo ile de uygulamalar yapılabilmektedir. Folyonun özelliği 3M dış mekan folyodur. Cam alanlara cam grafiği folyosu owv (One Way Vision) kullanılmaktadır. Dijital print baskı 1 sene garantilidir. Baskı Makine özelliği Vutek 3360 – 4 renk – 720 dpi çözünürlük.

Taksi Reklam Folyo Decupe Uygulama: Örnek resim konulacak altına uygulamanın ismi yazılacak

Taksi Reklam Folyo Parçalı Kaplama: Örnek resim konulacak altına uygulamanın ismi yazılacak

Taksi Reklam Folyo Tam Kaplama: Örnek resim konulacak altına uygulamanın ismi yazılacak

Taksi Reklam Folyo Reflektörlü Kaplama: Örnek resim konulacak altına uygulamanın ismi yazılacak

Taksi Reklam Doblo Uygulama: Diğer taksi uygulamalarına kıyasla daha geniş bir alana sahip olan albea taksi kaplamalarda  Folyo araca tam, parçalı ve decupe olarak kaplandığı gibi, reflektörlü folyo ile de uygulamalar yapılabilmektedir. Folyonun özelliği 3M dış mekan folyodur. Cam alanlara cam grafiği folyosu owv (One Way Vision) kullanılmaktadır. Dijital print baskı 1 sene garantilidir. Baskı Makine özelliği Vutek 3360 – 4 renk – 720 dpi çözünürlük.

 Taksi Reklam Superback Uygulama: Renault clio ve dacia logan taksilerin arka kısmına uygulanan folyo kaplamalardır. Reflektörlü olarak ta yapılabilmektedir, Folyonun özelliği 3M dış mekan folyodur. Cam alanlara cam grafiği folyosu owv (One Way Vision) kullanılmaktadır. Dijital print baskı 1 sene garantilidir. Baskı Makine özelliği Vutek 3360 – 4 renk – 720 dpi çözünürlük.

Taksi Üzeri Reklamlar

Klasik Taksi Top: Taksi üzeri gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan panolarıdır. Genişliği 1m Yüksekliği 40cm dir.

Teknik Özellikler: Taksi reklamın tasarımı rüzgar türbülansı hesaplanarak çizilmiştir.

Dış yüzey reklam malzemesi 3M dış yüzey folyo dijital print baskıdır. Elektrik tesisatı

4 adet soket ampulden oluşur.

Plazma Taksi Top: Plazma şekline taksi üzeri gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan estetik reklam panolarıdır. Genişliği 1m Yüksekliği 40cm dir.

Teknik Özellikler: Taksi reklamın tasarımı rüzgar türbülansı hesaplanarak çizilmiştir.

Dış yüzey reklam malzemesi 3M dış yüzey folyo dijital print baskıdır. Elektrik tesisatı

4 adet soket ampulden oluşur.

Decupe Taksi Top: Decupe ürün yada logo olarak taksi üzeri gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan estetik reklam panolarıdır. Ürün yada logo decupe olarak yapılabilmektedir. Genişliği 1m Yüksekliği 40cm dir. Özel imal edilmiş reklam panolarıdır.

Dönerli Taksi Top: Klasik taksi top olarak taksi üzeri gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan estetik reklam panolarıdır. Öne çıkan özelliği taksi top içindeki döner motoru sayesinde donerli panolar olması

Dummy Taksi Top: Üç boyutlu ürün yada logo olarak taksi üzerine monte edilir, gündüz ışıksız, gece ışıklı olarak konulan estetik reklam panolarıdır.

Taksi İç Mekan

Taksi Reklam Tavan Uygulamaları: Taksi iç mekan tavan poster pano uygulamalarıdır, hedef kitle ile pano arasında yalnızca30 cm mesafe bulunmaktadır. Bölgesel uygulama yapılabildiği gibi, yaratıcı reklam uygulamaları da yapılabilmektedir. Ölçümlenebilir ve hesaplı bir reklam mecrasıdır. Bir taksi bir günde en az 25-30 sefer yapmaktadır. Pek çok reklam verenin ulaşmak istediği, satın alım gücü yüksek hedef kitleye ulaşmanın en ekonomik yolu.

Taksi Reklam Koltuk Başlığı: Taksi içlerinde şoför koltuğu ve ön yolcu koltuğuna konulur. Bölgesel uygulamalar yapıldığı gibi, yaratıcı reklam uygulamaları da yapılabilmektedir.

Taksi Reklam Ceplik: Taksi içinde şoför koltuğu ve ön yolcu koltuğu arkasına konulan cepliklerdir, cepliklerde broşür, indirim kuponu, katalog vb dağıtımı sağlanmaktadır.

Taksi Reklam Ürün Dağıtımı Ve Event: Taksilerin içlerinde ürün dağıtımı, tattığımlar, indirim kuponu, anket yapılabilmektedir.

Taksi Reklam Poster Pano: Taksilerin içinde şoför koltuğu ve ön yolcu koltuğu arkasına konulan poster panolardır. Minimum haftalık olarak verilmektedir. Kısa dönemli kampanya duyuruları için destekleyici mecra olarak kullanılabilmektedir.

Taksi Durak Event: Taksi duraklarında yapılan aktivitelerdir, yaratıcı reklam uygulamaları da yapılabilmektedir.

Taksi Şoför Arkası Plazma TV: Taksilerin içinde şoför koltuğu ve ön yolcu koltuğu arkasına konulan plazma ekranlardır. Minimum haftalık olarak verilmektedir. Kısa dönemli kampanya duyuruları için destekleyici mecra olarak kullanılabilmektedir.